Bingölde tecrübeli masör arıyorum

Dost arama alışkanlıklarımız değişiyor

Değişen teknolojinin ve netin artık nerede ise tüm gelir grupları için yaşamın olmazsa olmaz bir parçası haline gelmesiyle birlikte insanların dost arama alışkanlıkları ve mekanizmaları da mühim derecede değişmiştir. Toplumsal paylaşım platformları, dost siteleri ve online chat programları yardımıyla dost aramak için evden dışarı bile çıkmaya gerek kalmadı ve bu biçim dost arama siteleri günümüzde son aşama popüler oldu. Sitelerdeki detaylı kullanıcı profilleri ve arama motorları yardımıyla birkaç saniye içinde aynı özellikleri ve hobileri paylaşan oldukca sayıda insana ulaşmak mümkün.
Bilhassa spesifik ilgi alanları olan kişiler dost arama siteleri yardımıyla kolaylıkla aynı zevkleri paylaştıkları dostlar bulabiliyor. Dost arama sitelerinin sağlamış olduğu en mühim ve zevkli özellik kim bilir yeni dostlar bulmaktan ziyade eski ve kontağı kaybettiğimiz arkadaşlarımızı tekrardan bulabilmemizdir. Sayısız toplumsal paylaşım platformu içinde Feysbuk’un bu aşama popüler olması muhtemelen bu nedenden kaynaklanıyordur. Bu biçim siteler üstünden senelerdir görüşmediğimiz, hatta nerdeyse unuttuğumuz arkadaşlarımızı bulmak çocuk oyunu kadar kolay artık.
Yeni nesil dost arama sitelerinin zemininde yatan teknik altyapı, bilgisayardaki adres rehberini tarayıp buradaki kişileri otomatikman sitede bulabilecek kadar ilerledi. Fakat şu an popüler olan dost arama sitelerinin üstüne kurulu olduğu konsept de bigün doyum noktasına ulaşacağı kati. Bir sonraki nesil dost arama siteleri iyi mi bir konsept üstüne kurulu olacağını ve yaşamımıza neler katacağını merakla beklemek gerekir. Site konseptleri her yenilendiğinde eskilerindendaha keyifli ve fonksiyonel olamayacakmış benzer biçimde gelsede yenilikler bizi bir süre daha şaşırtmaya devam edecek benzer biçimde görünüyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

jigolo kayıt siteleri jigolo bayan arkadaş ilanları jigolo partner sitesi seraispat jigololuk sitesi
Scroll to Top